Ludzie Fundacji:

Patrycja Wojtak - Prezes Fundacji Militarny Instytut Historyczny

absolwentka humanistyki ,wsparcie merytoryczne oraz pomysłodawczyni projektów. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w innych organizacjach gdzie odpowiedzialna była za prowadzone projekty, organizację imprez oraz działań, aktywności, animacji i tworzenia projektów społeczno- kulturalnych. Lubi poznawać ludzi i pomagać innym co sprawia jej wielką przyjemność, a zarazem dodaje energii do dalszej pracy. Wolne chwile spędza na podróżach i odkrywaniu historii oraz tajemnic Dolnego Śląska.

Cele i zasady Fundacji :

1. Działalność edukacyjna, naukowo-oświatowa ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień o    tematyce historycznej, wojskowej oraz promującej sport oraz zdrowy tryb życia.

2.

3. Popularyzowanie wiedzy historycznej.

4.

5. Współdziałanie z organami administracji publicznej w zakresie edukacji.

6.

7. Rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku historii wojska polskiego.

8.

9. Pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej w zakresie historii, sztuki, techniki oraz architektury wojskowej.

10.

11. Upowszechnianie wiedzy z zakresu wiedzy o społeczeństwie, historii, sportu oraz zdrowia.

12.

13. Podtrzymywanie tradycji narodowej.

14.

15. Ochrona zabytków techniki militarnej.

16.

17. Ochrona i restauracja obiektów oraz pojazdów historycznych i zabytkowych, ze szczególnym uwzględnieniem zabytków techniki militarnej.

18.

19. Podejmowanie wszelkich działań związanych z pozyskiwaniem eksponatów.

20.

21. Dbanie o posiadany zbiór eksponatów.

22.

23. Wspieranie i promocja osób (twórców, artystów, uczonych)zaangażowanych w inicjatywy związane z ochroną militarnego dziedzictwa narodowego.

24.

25. Działalność na rzecz poszukiwania zaginionych dóbr kultury.

26.

27. Organizacja szkoleń, zjazdów, obozów, konferencji i zlotów miłośników zabytków techniki militarnej, historii, sportu z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

28.

29. Współpraca z obronnymi formacjami pomocniczymi i rezerwami.

30.

31. Wspomaganie instytucji cywilnych na okoliczność wystąpienia klęsk żywiołowych oraz katastrof oraz przeprowadzanie ćwiczeń w tym zakresie.

32.

33. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu, z uwzględnieniem sportu motorowego.

34.

35. Działalność edukacyjna wspierająca rozwój zawodowy młodzieży i dorosłych.

36.

37. Upowszechnianie kulturalnych i sportowych form spędzania wolnego czasu.

38.

39. Promocja dorobku kulturalnego regionów polskich i społeczności lokalnych w kraju i za granicą.

40.

41. Promowanie walorów turystycznych i historycznych